eLOT na platformach mobilnych!

Internauci korzystający z popularnych platform mobilnych i społecznościowych mogą kupować bilety lotnicze poprzez darmową aplikację dostępną w Apple App Store i Google Android Market! Aplikacja to kolejny kanał sprzedaży biletów lotniczych uruchomiony przez serwis eLOT.pl – jednego z liderów sprzedaży biletów lotniczych on-line w Polsce. Developerem aplikacji i partnerem technologicznym serwisu eLOT.pl jest firma Future Mind, której przedstawiciele już zapowiadają powstanie kolejnych aplikacji na platformy mobilne w najbliższym czasie.

Serwis eLot.pl, obok sprzedaży poprzez serwis internetowy www.eLOT.pl, postawił sobie za cel tworzenie innowacyjnych rozwiązań opartych na popularnych platformach mobilnych i społecznościowych. Efektem pracy ostatnich tygodni jest aplikacja Bilety eLOT dedykowana urządzeniom iPhone i iPod Touch oraz telefony z systemem operacyjnym Android.

Bilety eLOT

Podstawową funkcją aplikacji mobilnej Bilety eLOT jest umożliwienie posiadaczowi smartfona odnalezienia interesujących go połączeń lotniczych we wskazanym terminie oraz ustalenia ceny, czy godziny wylotu i przylotu. Aplikacja prezentuje również promocje przewoźników obowiązujące w różnych terminach na konkretnych połączeniach. Dzięki aplikacji Bilety eLOT, użytkownik uzyskuje możliwość zarezerwowania biletu bezpośrednio z telefonu, poprzez dedykowaną infolinię.

- Oprócz aplikacji na iPhone'a, Androida i klasycznej wyszukiwarki WWW, uruchomiliśmy także możliwość wyszukiwania połączeń lotniczych bezpośrednio z Facebook.com. Pracujemy nad technologią, która pozwoli na przeniesienie całego procesu rezerwacji właśnie do Facebook'a, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli nawet na chwilę opuszczać tego serwisu, aby zarezerwować bilet. Na nadchodzące tygodnie zaplanowaliśmy też ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Myślę, że przypadną one do gustu użytkownikom Facebooka, gdyż będą zawierały element rywalizacji, którego naszym zdaniem brakuje innym tego typu przedsięwzięciom. Chcemy wyróżnić się na tle konkurencji, dając naszym klientom narzędzia proste i przyjemne dla oka, rezygnując przy tym z powszechnego przesytu informacji i agresywnego marketingu - mówi Tomasz Koperski, Prezes Zarządu eLOT Sp. z o. o.

Rozwój aplikacji eLOT

Autorzy aplikacji w kolejnych aktualizacjach obiecują liczne udogodnienia, takie jak możliwość rezerwacji bezpośrednio ze smartfona (bez potrzeby dzwonienia na dedykowaną infolinię), mapy połączeń lotniczych, poradniki podróżne, czy bazę informacji o wymogach przewoźników, takich jak: dopuszczalne wymiary bagażu rejestrowego, czy podręcznego.

- Bardzo poważnie traktujemy rynek aplikacji mobilnych. Dotyczy to szczególnie urządzeń wyposażonych w systemy iOS, Android, czy telefonów Blackberry. Obecnie pracujemy nad kilkoma ciekawymi projektami, a także realizujemy zewnętrzne zlecenia. Zależy nam na tworzeniu produktów dostępnych praktycznie "od ręki" na wszystkie popularne platformy, tak aby dostęp do nich miała jak największa liczba użytkowników smartfonów - mówi Tomasz Woźniak, Prezes Zarządu Future Mind Sp. z o. o.

Informacje dodatkowe

Aplikację Bilety eLOT na urządzenia iPhone i iPod Touch można pobrać za darmo z AppStore pod adresem: http://itunes.apple.com/pl/app/bilety-elot/id392945712?mt=8

Aplikację Bilety eLOT na urządzenia z systemem operacyjnym Android można pobrać za darmo z Android Market pod adresem: http://market.android.com/details?id=pl.elot

Strona eLOT na Facebook.com: http://www.facebook.com/eLOTpl